Námestie Matice slovenskej 404, Žiar nad Hronom

Vinotéka Čas na víno Žiar nad Hronom


Vinotéka Čas na víno Žiar nad Hronom ponúka:


V meste Žiar nad Hronom sme sa rozhodli pre vinotéku vybrať priestor priamo na Námestí Matice Slovenskej, na skok od budovy hlavnej pošty. Pokiaľ stojíte čelom k pošte už stačí len pár krokov naľavo a ste u nás. Priestorovo je síce predajňa menšia ako tá v Žarnovici, no o to je tu komornejšia atmosféra. Zariadenie je v minimalistickom štýle, kedy hlavným dekoratívnym prvkom sú fľaše plné lahodného vína. Práve na ne chceme upriamiť oko každého zákazníka. Na ľavej stene predajne sa nachádza regál, v ktorom nájdete fľaškové vína od rôznych slovenských vinárov. Taktiež si u nás môžete zakúpiť sudové vínka podľa aktuálnej ponuky z 8 druhov vín, ktoré čapujeme priamo pred vami. Predná časť predajného pultu je venovaná pochúťkam ako sú kvalitné čokolády LYRA, mäsové paštéty Via Delicia, olivy, či káva. Skladové priestory sú vybavené klimatizačným zariadením, aby u nás malo vínko ideálnu skladovaciu teplotu.


Vinotéka Čas na víno Žiar nad Hronom sa nachádza:Vinotéka Čas na víno Žiar nad Hronom je pre vás otvorená v časoch:


Pondelok: Zatvorené
Utorok: 10:00 - 12:00 12:30 - 17:00
Streda: 10:00 - 12:00 12:30 - 17:00
Štvrtok: 10:00 - 12:00 12:30 - 17:00
Piatok: 10:00 - 12:00 12:30 - 17:00
Sobota: 08:00 - 12:00
Nedeľa: Zatvorené

Vinotéka Čas na víno Žiar nad Hronom ponúka sudové vína:


Vinotéka Čas na víno vám ponúka 8 druhov sudových vín. Zameriavame sa predovšetkým na ich kvalitu, vždy si vopred predegustujeme vzorky a podľa toho rozhodujeme aké sudové víno bude aktuálne v ponuke. Úzko spolupracujeme aj s malými lokálnymi vinármi, ktorí sudové víno síce nevyrábajú, pretože sú zameraní na produkciu fľaškových vín, no vedia nám posunúť limitované množstvo sudového vína, ktoré vykazuje vysokú kvalitu. Vždy nás veľmi poteší, keď na pípu zoženieme novú limitovanú edíciu. Ponuka sa tak obmieňa a vy máte možnosť spoznávať nové odrody a chute. Chceli by sme tým zboriť mýty, že do sudovky sa používa najmenej kvalitné víno. Časy kedy sudové víno stálo pár centov a kupovali ho miestny štamgasti na kvantitu sú fuč. Dôraz na kvalitu ocenia najmä ľudia, ktorí si chcú spríjemniť čas s blízkymi, no nechcú si priplácať za sklenú fľašu, etiketu, korok a tak ďalej.

Biele víno

RIZLING RÝNSKY- Vinidibiele, suché
CHARDONNAY- Vladimír Valentabiele, suché
MONTANIKO- Najväčšia vínna pivnica v Pukancibiele, polosladké
VELTLÍNSKE ZELENÉ- Najväčšia vínna pivnica v Pukancibiele, suché


Ružové víno

!!!NOVINKA!!! MERLOT ROSÉ- Vinidiružové, polosladké


Červené víno

FRANKOVKA MODRÁ- Vladimír Valentačervené, suché
ALIBERNET- Stanislav Kinčičervené, suché


Ovocné víno

ČIERNY MEDVEĎ- Vladimír Valentaríbezľové, polosladké

Nekupuj mačku vo vreci, okoštuj radšej poldeci

Skôr než kúpiš sudové víno, smelo ochutnaj. Od novembra 2019 sme spustili úspešnú kampaň pod týmto názvom. Cieľom kampane bolo zlepšiť reputáciu, ktorú sudové víno rozhodne v meste Žiar nad Hronom má z minulosti mierne pokrivenú. Chceli sme dať všetkým na známosť, že aj sudové víno môže chutiť skvelo a niet sa čoho báť. Keďže sa nám to celé osvečilo, dnes je to už súčasťou našich oboch kamenných predajní – Čas na víno. Pred kúpou akejkoľvek sudovky máte možnosť si víno predegustovať. Dávame vám tým možnosť nájsť si to svoje ,,pravé,, ktoré ulahodí vašim chuťovým bunkám. Okrem chutnania, porovnávania a hodnotenia, vám radi prezradíme o jednolivých vínach viac informácií o ich spracovaní či charakteristike.

Ako je sudové víno u nás skladované?

Aby sa sudové víno malo u nás dobre, do skladov sme namontovali klimatizačné jednotky. V našich skladoch udržujeme pre víno príjemných konštantných 15 stupňov počas celého roka. ,,Sud vínny,, u nás prebýva len pár dní, pokiaľ ho nevyčapujeme. Nie sú to také tie typické drevené sudy ako máte možnosť vidieť v pivničkách, ale nazývame ich kegy. Do jedného kegu sa zmestí 50 litrov vína. Po vyčapovaní putuje keg naspäť do vinárstva, kde sa dôkladne vyumýva a opäť naplní čerstvým a lahodným vínom. Na čerstvosti vína si potrpíme.

Do čoho čapujeme sudové víno?

Vo vinotéke čapujeme do plastových fliaš v objeme 1,5, 2 až 5 litrov. Fľašu máte v cene sudového vína. Produkcia plastových odpadov je všaj na obyvateľa v našej krajine vysoká, preto prosíme každého, kto má možnosť doniesť si so sebou vlastné zrecyklované plastové, alebo sklenené nádoby, bolo by to najsamsuper. Dajme spoločne vinotékam – Čas na víno zelenú.

Koľko mi zakúpené sudové víno vydrží?

Po správnosti sme povinní vám oznámiť, že sudové víno je určené na priamu spotrebu. Čapované sudové víno tlačíme dusíkom, čo je potravinársky konzervant optimálny aj pre víno. Výrazne lepšie uchováva vône a chráni sudové víno pred oxidáciou. Koľko vám zakúpené sudové víno vydrží, záleží aj od jeho skladovania. Ideálne by bolo, nájsť mu chladné miesto, kde je nižšia a konštantná teplota, napríklad aj chladnička. Jeho životnosť predĺžite tiež zásadou, keď po odliatí z fľaše jednoducho vytlačíte von všetok vzduch a opäť fľašu uzavriete. Pamätajte, pokiaľ vzduch nie je prítomný, víno nemá dôvod oxidovať. Pokiaľ by sme porovnávali zdravotné benefity sudového a fľaškového vína, sudové víno má kvôli rýchlejšej spotrebe v sebe menšie množstvá oxidu siričitého.

Zákaznícka kartička, alebo ľudovo povedané pitný režim

Zákazníkov si ceníme a tak sme pre sudové víno vytvorili vernostný program. Funguje formou kartičky, na ktorú zbierate pečiatky za každé 2 litre vína. Za 10 nazbieraných pečiatok, vám z nákupu odrátame 4 eurá. Super, nie?Vinotéka Čas na víno Žiar nad Hronom ponúka fľaškové vína:

Skladba fľaškových vín je u nás bohatá. Nájdete u nás viac než 20 značiek slovenských vinárstiev. Ponuku vín v priebehu roka obmieňame a rozširujeme. Vždy keď sa nájde voľný čas, snažíme sa cestovať za vinármi a vinohradmi. Objavujeme, skúšame, hľadáme to najlepšie pre vás.

V ponuke nájdete vína z týchto vinárstiev


Kontaktné informácie

email: obchod@casnavino.sk
telefón: +421 904 522 522