Frankovka Modrá 2017 z vinárstva Kalina & Kinči

Frankovka Modrá 2017 - Kalina & Kinči

8,40 €
S DPH

Červené víno tmavo rubínovej farby s výraznou arómou zrelej čerešne.

Vinárstvo
Kategória
červené víno
Cukornatosť
suché víno
Región
Tekovský vinohradnícky rajón
Ročník
2017
Alkohol
12,5%
Objem fľaše
0,75l

Cukornatosť pri zbere
22 NM
Zvyškový cukor
3,5 g/l
Celkové kyselinky
5,2 g/l
Množstvo
Skladom

logo platobných systémov


Frankovka modrá - Kalina & Kinči


Iskrivá slamovožltá farba so zelenými odleskami. Vo vôni dominujú tóny bielych kvetov a bieleho korenia na pozadí prezretých citrusových plodov a hrsťou sušených lipových kvetov. Tóny exotického ovocia sú v úzadí, ale sú elegantne badateľné. Chuť je na jazyku vyvážená, dominujú agátové kvety a kvety jari so živými kyselinkami. Celkovo pôsobí víno veľmi ľahko a piteľne.

čerešňa
Zrelá čerešňa

kôra
Kôra


Vinárstvo Kalina & Kinči


Vinohradníctvo a vinárstvo Kalina & Kinči vzniklo v roku 2016. Sídlo spoločnosti Kalina & Kinči sa nachádza v Nitrianskej vinohradníckej oblasti v obci Rybník s prevádzkami Rybník a Jabloňovce. Napriek tomu, že sme „mladá“ spoločnosť v oblasti vinohradníctva a vinárstva máme dlhoročné skúsenosti.Víno – základná charakteristika

Farba – rubínovo červená, tmavo rubínová
Aróma - výrazná aróma zrelej čerešne
Chuť – typicky odrodová, príjemný buket kôstkového ovocia, harmonická chuť s jemne korenistým obsahom trieslovín, obsahuje šťavnatú ovocnú kyselinku, do chuti sa pretavujú príjemné triesloviny po zrení v sude.

Z akej odrody je víno vyrobené?

Víno je vyrobené z tradičnej modrej odrody viniča – Frankovka Modrá, ktorý je v strednej Európe spoľahlivý a dobre známy. Jej pôvod siaha pravdepodobne do Dolného Rakúska. Frankovka modrá patrí medzi najpestovanejšie odrody na Slovensku. Synonymicky toto víno nazývame tiež ako Limburské, Skalické černé, Neskorák či Karmazín, v južných oblastiach blízko maďarských hraníc Kékfrankos. Slovenským frankovkám svedčí jemná mikrooxidácia v drevených sudoch a toto víno je toho dôkazom. Frankovka modrá je kráľovná pôvodných vinohradníckych tratí aj honov, a preto jej zaslúžene patrí pevné miesto v našich vinotékach - Čas na víno.

Čím je víno výnimočné?

Táto Frankovka Modrá, ročník 2017 – vinárstvo Kalina & Kinči zrela v dubových sudoch. Jej čaro spočíva v harmonickej chuti a mineralite, ktorú získava vďaka sopečnému podložiu.

Odkiaľ víno pochádza?

Víno pochádza z produkcie vlastných vinohradov, ktorými vinárstvo Kalina & Kinči disponuje. Vinice sa nachádzajú v Nitrianskej vinohradníckej oblasti v Tekovskom a Pukaneckom vinohradníckom rajóne, v obciach Rybník a Jabloňovce. Toto územie zaraďujeme do vinohradníckeho územia označovaného Terroir Tekov. Vinič pestujú vo vlastnej vinici na južných svahoch sopečného pohoria Štiavnických vrchov .

K akým jedlám víno podávať?

Frankovka Modrá si v chuti zachováva vyšší obsah kyselín, čo toto víno predurčuje na mnohé gastronomické spojenia s tradičnou regionálnou i medzinárodnou kuchyňou. Víno sa hodí k obvyklým jedlám všedného dňa, ale aj na slávnostný stôl, kedy sa v kuchyni pripravuje pečená zverina, kačka či hus. Výborne ladí s gulášom a k jedlám z vnútorností. V modernej gastronómií si nájde uplatnenie najmä ku korenistým jedlám. Víno si môžete dopriať aj pri posedení s priateľmi pri bohatom tanieri tvrdých bielych syrov. Toto víno tiež odporúčame podávať k cestovinám v korenistej úprave a tiež k bravčovému a hovädziemu mäsu.

Akú má mať víno pri podávaní teplotu?

Víno podávame ideálne pri teplote medzi 14 až 17 °C.

Ako víno skladovať?

Pre víno nie sú priaznivé kolísavé teploty. Za účelom dlhodobého skladovania vína nesmie teplota prekročiť 15 °C. Pri skladovaní pod bodom mrazu sa môže vyzrážať vínny kameň. Víno neodporúčame skladovať v osvetlených priestoroch.

6 položky

Tabuľka dát

Krajina
Slovensko
Výrobca
Kalina & Kinči
Región
Tekovský vinohradnícky rajón
Ročník
2017
Alkohol
12,5%
Cukornatosť
Suché
Kategória
Červené víno
Objem fľaše
0,75L

Doposiaľ neboli pridané žiadne recenzie.