Najväčšia vínna pivnica v Pukanci - Leanka

Leanka - Najväčšia vínna pivnica v Pukanci

8,90 €
S DPH
Balenie
Množstvo
Skladom


Polosuché víno z odrody Pesecká Leánka z vinárstva Najväčšia vínna pivnica v Pukanci, odrodové víno biele, polosuché, bez zemepisného označenia.

Kategória
biele víno
Cukornatosť
polosuché víno
Ročník
2019
Alkohol
11,5%
Objem fľaše
0,75l

Zvyškový cukor
9,2 g/l
Celkové kyselinky
6,4 g/l

Leanka 2019 - Najväčšia vínna pivnica v Pukanci


Pesecká Leánka je typická odroda Pukaneckého vinohradníckeho rajónu, takisto ako je znamenité jej zastúpenie v celom Terroir Tekov. Zaujímavosťou vína Leanka je, že vinič na výrobu tohto vína sa pestuje v najvyššie položených vinohradoch na Slovensku. Ak teda chcete okoštovať víno z odrody Pesecká Leánka z najvyššie položených vinohradov, toto víno je jedinečná možnosť. Vyniká svojou ľahkosťou a rafinovanosťou zároveň. Je nezameniteľná, vďaka citrusovo marhuľovej vôni, ktorá prechádza aj do príjemne vyváženej chuti žltého melóna so škoricovou koncovkou, podporenej príjemným zvyškovým cukrom.


V skratke víno Leanka 2019 - Najväčšia vínna pivnica v Pukanci


  • víno jemne žlto-zelenkavej farby
  • citrusovo marhuľová vôňa
  • sviežosť s tónmi žltého melóna so škoricovou dochuťou


Najväčšia vínna pivnica v Pukanci


Najväčšia vínna pivnica v Pukanci

Za vinárstvom Najväčšia vínna pivnica v Pukanci stojí skúsený enológ Ján Rosenberger. Svoje vinohrady zatiaľ ešte nemá ale vďaka dobrým vzťahom s pestovateľmi sa vie dopracovať k prémiovej úrode, ktorá sa rodí na úpätí Štiavnických vrchov. Pukanec, kde svoje vína vyrába patrí pod Terroir Tekov. Najväčšia vínna pivnica v Pukanci víno vyrába výhradne hrozna dopestovaného v tejto oblasti. Vína z vinárstva Najväčšia vínna pivnica v Pukanci pravidelne získavajú lokálne ale aj svetové ocenia.


3 položky

Tabuľka dát

Krajina
Slovensko
Výrobca
Najväčšia vínna pivnica v Pukanci
Ročník
2019
Alkohol
11,5%
Cukornatosť
Polosuché
Kategória
Biele víno
Objem fľaše
0,75L

Doposiaľ neboli pridané žiadne recenzie.