Rizling Vlašský 2018 z vinárstva Berta

Rizling Vlašský Single Wineyard 2018 - vinárstvo Berta

9,40 €
S DPH

Víno sýtejšej žlto-zelenej farby so sviežim a intenzívnym aromatickým prejavom zeleného jablka a zrelej hrušky, s jemným minerálnym podtónom.

Vinárstvo
Kategória
biele víno
Cukornatosť
suché víno
Región
Strekovský vinohradnícky rajón
Ročník
2018
Alkohol
12%
Objem fľaše
0,75l

Množstvo
Skladom

logo platobných systémov


Rizling Vlašský Single Wineyard 2018 - Vinárstvo Berta


Víno sýtejšej žlto-zelenej farby so sviežim a intenzívnym aromatickým prejavom zeleného jablka a zrelej hrušky, s jemným minerálnym podtónom. Chuť je šťavnatá a vyvážená. Prevláda v nej citrusová acidita, ktorá je v harmónii so zrelým sladkým jabĺčkom a dlho doznievajúcou limetkovo-korenistou dochuťou.

jablko
Zelené jablko

citrón
Citrón

hruška
Hruška


Vinárstvo Berta


Vinárstvo Berta je rodinné vinárstvo zo Strekova. Strekov je typickou vinohradníckou oblasťou už od nepamäti. Ku každému vinohradu vinárstvo pristupuje individuálne s láskou a špecifickou starostlivosťou. Ako k dieťaťu – potrebuje dostatok času, priestoru a pozornosti, aby naplno prejavilo svoju jedinečnosť. Vinárstvo využíva moderné technológie a postupy. Víno zároveň nechávajú spontánne sa vyvíjať, pretože len tak je víno schopné zrkadliť čaro miestneho terroir. Pokiaľ túžite ochutnať vysokokvalitné slovenské vína, obľúbené medzi skutočnými gurmánmi, vinártvo Berta je tou správnou voľbou. Zároveň ide o vinárstvo, ktoré sa od roku 2015 stalo oficiálne prvou Cork free zónou. Čo to znamená? Možno ste už mali to nešťastie a zakúpili ste si ,,čierneho Petra,, s tzv. korkovou vadou. Pri fľašiach vínka od vinárstvo Berta sa vám to nestane. Používajú šróbovacie uzávery, ktoré po anglicky nazývame screwcap.

3 položky

Tabuľka dát

Krajina
Slovensko
Výrobca
Vinárstvo Berta
Región
Strekovský vinohradnícky rajón
Ročník
2018
Alkohol
12%
Cukornatosť
Suché
Kategória
Biele víno
Objem fľaše
0,75L

Doposiaľ neboli pridané žiadne recenzie.