Vínko Klimko - Devín

Devín - Vínko Klimko

8,40 €
S DPH
Balenie
Množstvo
Skladom


Plné suché biele víno vyrobené zo slovenskej novo vyšľachtenej odrody Devín z modranských vinohradov, kde na jeho pestovanie sú priam dokonalé podmienky.

Vinárstvo
Kategória
biele víno
Odroda
Cukornatosť
suché víno
Región
Modranský vinohradnícky rajón
Ročník
2019
Alkohol
13%
Objem fľaše
0,75l

Cukornatosť pri zbere
23 NM

Devín 2019 - Vínko Klimko


Devín z pivnice Juraja Klimka - Vínko Klimko pochádza z modranských Plázloch. Bola to jedna z prvých oblastí kde prebehla výsadba novo vyšľachtenej odrody Devín. Vinohrad je denne vystavovaný slnečným lúčom vďaka jeho juhovýchodnej orientácii. Farba vína je žltkastá, vo vôni dominujú kvetinové tóny s jemným nádychom tropického korenia. Chuť je plná, pikantná, pôsobí sviežo a v závere prechádza z kvetinových do ovocných tónov. Dlhá dochuť ukazuje potenciál vína aj do budúcnosti.


V skratke víno Devín 2019 - Vínko Klimko


  • víno žltkastej farby
  • vo vôni dominujú kvetinové tóny s nádychom tropického korenia
  • plná jemne pikantná chuť s dlhtrvajúcou dochuťou


Vinárstvo Vínko Klimko


Vínko Klimko

Vinárstvo Vínko Klimko Modra je rodinné vinárstvo založené v roku 2012. Vinárstvo je síce pomerne mladučké, korene vinohradníctva má rodina Klimkovcov zapustené hlboko. Hrozno na výrobu vín pochádza výhradne z modranských vinohradov. Vinárstvo Vínko Klimko má pestrú paletu polôh i podložia. Od ľahkej piesčito-kamenistej pôdy na južných svahoch nad mestom, po úrodnú ,,hlinu,, na Novinách. Vinohrady pod lesom, aj pri ceste na letisko. Ochutnajte víno zo širokej ponuky. Nájdete tu chuťovky napríklad ako víno z odrôd - Dievčie hrozno, Veltlínske zelené na ktoré sa vinárstvo zameriava, alebo Rizling rýnsky, Devín, či ružovú Frankovku.

12 položky

Tabuľka dát

Krajina
Slovensko
Výrobca
Vínko Klimko
Región
Modranský vinohradnícky rajón
Ročník
2019
Alkohol
13%
Cukornatosť
Suché
Kategória
Biele víno
Objem fľaše
0,75L

Doposiaľ neboli pridané žiadne recenzie.