Chardonnay 2016 z vinárstva Víno Valenta

Chardonnay 2016 - Víno Valenta

5,90 €
S DPH

Plné biele víno jemnej zelenožltej farby s vôňou tropického ovocia, prechádzajúcou tónmi citrusových plodov a banánov.

Vinárstvo
Kategória
biele víno
Odroda
Cukornatosť
suché víno
Región
Zlatomoravecký vinohradnícky rajón
Vinohradnícka obec
Čeladice
Vinohradnícky hon
Dobrotka a Lasky
Ročník
2016
Alkohol
12%
Objem fľaše
0,75l
Množstvo
Skladom

logo platobných systémov


Chardonnay 2016 - Víno Valenta


Víno plnej, harmonickej chuti s príjemnými kyselinkami.

tropické ovocie
Tropické ovocie

banan
Banán

limetka
Limetka

lieskový oriešok
Lieskový oriešok


Vinárstvo Víno Valenta


Vinárstvo Víno Valenta disponuje širokou paletou kvalitných vín. Za zdrodom vín stojí vinár Vladimír Valenta, ktorý svoje prvé víno vyrobil ako 8 ročný chlapec. Za jeho prácou sa podpísali ročné skúsenosti a vinárstov Víno Valenta žne úspechy na domácom, ale aj zahraničnom trhu. Vinárstvo disponuje pivnicou vo Vajnoroch a v Modre. Ročná produkcia vína sa približuje k miliónu litrov, z ktorých väčšina smeruje na trh v Slovenskej republike. Moderné technológie vám prinášajú ľahké, voňavé a svieže biele, červené i ružové vína. Vinárstvo Víno Valenta vinohrady nevlastní, ale celú svoju pozornosť a hodiny práce venuje výrobe lahodných vín. Hrozno vykupuje z Malokarpatskej, Nitrianskej a Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Vinárstvo sa tiež niekoľko desaťročí venuje produkcii ríbezľového vína. Ríbezľové víno nájdete v našich vinotékach pod názvom Čierny medveď. Ďalším skôstom, ktorý odporúčame aspoň raz za život ochutnať je dezertné ríbezľové víno s názvom Čierna hviezda. Do fliaš sa víno dostáva až po niekoľkoročnom zrení v barikových sudoch.Víno – základná charakteristika

Farba – jemno zelenožlté až bledo zlatožlté
Aróma - ovocná vôňa tropického ovocia
Chuť – harmonická, plná, intenzívna, môžeme cítiť tropické ovocie a citrusové plody s banánovou guľatou koncovkou

Z akej odrody je víno vyrobené?

Víno je vyrobené z odrody Chardonnay, ktorá je vo vinárstkom svete veľmi frekventovaná. Dôvodom prečo toto mohutné biele víno okúzluje spotrebiteľov, ale aj pestovateľov je jeho plnosť. Chardonnay je vo svete slávne a považuje sa za modernú odrodu. Odroda Chardonnay je náhodným krížencom odrôd Pinot blanc a Heunisch. Víno z odrody Chardonnay patrí medzi častých obľúbencov medzi zákazníkmi, a preto mu zaslúžene patrí pevné miesto v našich vinotékach - Čas na víno.

Čím je víno výnimočné?

Chuť Chardonnay je veľmi bohatá, plná a mohutná. Ročník 2016 bol priaznivý aj v tomto smere, a víno obohatil o svoje harmonické hodvábne prepychové chute. Napriek tomu že ide o suché víno, jemná dochuť je na jazyku sladkastá.

Odkiaľ víno pochádza?

Víno pochádza z produkcie známeho vinára Vladimíra Valentu - vinárstvo Víno Valenta. Vinárstvo skúpilo hrozno zo Zlatomoraveckého vinohradníckeho rajónu z obce Čeladice, hon Dobrotka a Lasky.

K akým jedlám víno podávať?

Chardonnay 2016, vinárstvo Víno Valenta, sa dokonale hodí pri posedení s priateľmi a rodinou, kedy na stole nesmú chýbať rôzne pražené oriešky a slané syry. Taktiež víno harmonicky ladí s mastnými rybami či morskými plodmi. Víno má obrovskú atraktivitu v chladnom zimnom počasí, kedy ho kombinujeme s dusenou alebo grilovanou zeleninou. Návštevu dozaista prekvapíte napríklad karamelizovanou tekvicou s krehkými lístkami rukoly s nasekanými opraženými orieškami. Možnosťou je aj jednoduchá príprava zapekaného karfiolu alebo brokolice so syrom, kedy Chardonnay krásne podporí a prepojí chute. Pre ľudí čo radi experimentujú je ideál zakomponovať figové čatní alebo kompót. Víno kombinujte s bravčovinou a hydinou s hustými omáčkami.

Akú má mať víno pri podávaní teplotu?

Víno podávame vychladené pri teplote medzi 9 až 12 °C. Podchladením mu dávame možnosť, aby malo v pohári priestor sa postupne dostať na ideálny teplotný stupeň, kedy bude náš čuch vábiť jemnými tónmi exotických plodov.

Ako víno skladovať?

Chardonnay 2016, vinárstvo Víno Valenta neodporúčame skladovať dlhodobo. Vychutnajte si noblesu tohto vína hneď po kúpe. Ak by ste sa len predsa rozhodli víno skladovať, nie sú preň priaznivé kolísavé teploty. Teplota nesmie prekročiť 15 °C. Víno neodporúčame skladovať v osvetlených priestoroch. Maximálna doba skladovania je 8 rokov.

6 položky

Tabuľka dát

Krajina
Slovensko
Výrobca
Vladimír Valenta
Región
Nitriansky vinohradnícky rajón
Ročník
2016
Alkohol
12%
Cukornatosť
Suché
Kategória
Biele víno
Objem fľaše
0,75L
Prívlastok
Neskorý zber

Doposiaľ neboli pridané žiadne recenzie.